2022-05-16

Specialistai stebi situaciją dėl Černobylio zonos gaisrų

Pranešame, kad Radiacinės saugos centro specialistai nuolat stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių žolės bei miško gaisrų. Susisiekus su Ukrainos branduolinę ir radiacinę saugą reguliuojančiosios institucijos atsakingais asmeninis, šie patikino, kad situacija Černobylio zonos miškuose yra valdoma. 

Šiuo metu radiacinis fonas Lietuvoje yra nepakitęs. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus nedelsiant informuojami. 

Vadovaujantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis vyraus pietų, pietvakarių vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos pasiekti neturėtų. 

Daugiau nei prieš savaitę, Ukrainos pareigūnai pareiškė įtarimus jaunam vyrui, dėl kurio kaltės išdegė 5 ha miškas, draudžiamoje lankyti zonoje aplink sprogusią Černobylio atominę elektrinę, ketvirtadienį pranešė šalies nacionalinės spaudos tarnyba. Įtariama, kad padegimas yra tyčinis.

Lietuvos Respublikos teritorijoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdomos Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo stotys. Duomenų kitimą gali stebėti bet kuris gyventojas, Radiacinės saugos centro interneto svetainėje pasirinkęs aktyvią nuorodą „Radiacinis fonas Lietuvoje“. 

Gyventojai, kilus klausimų dėl radiacinės saugos ar situacijos Ukrainoje, gali kreiptis į Radiacinės saugos centrą tel. +370 698 29611, el. paštu [email protected], arba susipažinti su informacija interneto svetainėje www.rsc.lt.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap