2022-12-04

Specialiu reisu iš Anglijos parskraidinta 15 iš šalies išsiųstų lietuvių

Į Vilniaus oro uostą specialiu reisu iš Londono antradienio naktį atskraidinta 15 Lietuvos piliečių, iš Anglijos išsiųstų už įstatymų pažeidimus, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

13 iš jų buvo paleisti, du perduoti Lietuvos teisėsaugai, nes buvo ieškomi.

Oro uoste dirbę pasieniečiai iš anksto žinojo apie juo atvykusius keleivius, todėl iškart su tarnybiniais mikroautobusais atvyko prie lėktuvo trapo. Jie visus 15 Lietuvos piliečių savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą.

Parskraidintuosius lydėjo 71 Anglijos pareigūnas, jie iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal. Be įgulos, daugiau kitų keleivių lėktuve nebuvo. 

Tikrindami Lietuvos piliečių dokumentus pasieniečiai išsiaiškino, kad dviejų išsiųstųjų paieška paskelbta ir Lietuvoje. Vilniaus apskrities policija 24-erių Šalčininkų rajono gyventojo ieškojo kaip kaltinamojo nusikaltimo padarymu. Šaulių apskrities policija 62-ejų Jungtinėje Karalystėje gyvenamąją vietą deklaravusio lietuvio ieškojo kaip nuteistojo už nusikaltimo padarymą.

Pasieniečiai po apklausos ir formalumų sutvarkymo šiuos sulaikytuosius vėliau perdavė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą atvykusiems paieškos iniciatoriams. Po apklausų likusieji 13 Anglijos įstatymų pažeidėjų buvo paleisti, nes Lietuvos teisei jie nenusižengę.

Visi jie pagal Lietuvoje galiojančius karantino reikalavimus turės nustatytą laiką saviizoliuotis.

Toks specialus lėktuvas Vilniaus oro uoste leidosi ir gegužės 11 dieną, jame buvo 22 Lietuvos piliečiai, iš Anglijos išsiųsti už įstatymų pažeidimus. Lietuvius tąkart lydėjo 70 Anglijos pareigūnų. Trys išsiųstieji buvo ieškomi ir Lietuvoje.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap