2021-10-20

Stebuklai užsienio reikalų ministerijoje: vienas svarbiausių Lietuvos diplomatų apgaudinėjo vadovybę dvidešimt metų

Buvęs Lietuvos ambasadorius NATO Vytautas Leškevičius šiemet paliko diplomatinę tarnybą, paaiškėjus, kad jis oficialiai neturi aukštojo išsilavinimo. Tiesa, pasklidus informacijai į viešumą, buvęs diplomatas parašė užsienio reikalų ministerijai prašymą dėl atleidimo, esant asmeninėms problemoms.

„Sužinojus informaciją apie nebaigtą aukštąjį mokslą V. Leškevičiaus prašymas palikti darbą ministerijoje buvo patenkintas“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Ji pabrėžė, kad V. Leškevičiaus kompetencija ir lojalumas jokių abejonių nekėlė, bet jis negalėjo likti ministerijoje dėl įstatymų reikalavimų.

„Abejoti V. Leškevičiaus lojalumu ir kompetencija per visus 24-erius jo darbo metus nebuvo priežasčių. Vertiname jo indėlį. Tačiau įstatymas yra įstatymas. Ir paaiškėjus aplinkybėms, jokių išimčių nebuvo padaryta“, – teigė R. Jakilaitienė.

Ji atsisakė komentuoti, kaip buvo gauta informacija apie aukštąjį išsilavinimą.

BNS žiniomis, informacija, kad diplomatas nėra apsigynęs baigiamojo darbo, išaiškėjo per patikrinimą, kai V. Leškevičius šiemet kandidatavo į krašto apsaugos viceministro poziciją.

Krašto apsaugos ministerija patvirtino, kad V. Leškevičius buvo tarp kandidatų į viceministrus, tačiau daugiau detalių nepateikė.

„Galiu tik patvirtinti, jog buvo svarstoma jo kandidatūra ir vyko pokalbiai, tačiau galiausiai jis pasiūlymo atsisakė“, – BNS sakė ministro patarėja Vita Ramanauskaitė.

V. Leškevičius nuo 2015 metų iki šių metų vasario vadovavo Lietuvos ambasadai NATO, 2013-2014 metais ėjo užsienio reikalų viceministro pareigas.

BNS V. Leškevičiaus komentaro gauti kol kas nepavyko.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap