2022-08-08

STT įtaria M. Puidoko padėjėją papirkimu ir prekyba poveikiu, krėtė Seimo nario kabinetą

Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Ketvirtadienį agentai kelias valandas krėtė pirmuose Seimo rūmuose esantį parlamentaro kabinetą, o K. Motiečių sulaikė.

M. Puidokas BNS sakė, kad pareigūnai paėmė jo darbinį kompiuterį, priklausantį Seimo kanceliarijai, ir du jo mobiliojo ryšio telefonus, taip pat jo padėjėjo telefonus.

„Jie ten vizitinių tų žmonių ieškojo. (…) Sakau, nieko nerasite, nes jie pas mane niekada nėra buvę. Tų lobistų. Apieškojo ir nieko nerado“, – pasakojo parlamentaras.

M. Puidokas tvirtino, kad jo kabinetu Seimo rūmuose naudojasi ir jo padėjėjai.

„Visi patarėjai kartais užeina į kabinetą, jie turi raktus. Jie gali ateiti, kai aš Kaune būnu“, – sakė politikas.

Ikiteisminį tyrimą STT skelbia pradėjusi po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti.

Tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pranešimą STT paskelbė netrukus po to, kai M. Puidokas Seime pareiškė patyręs teisėsaugos agentų smurtą.

Jis teigė buvęs smaugiamas, suplėšyti jo drabužiai, iš jo jėga buvę atimti asmeniniai daiktai. Seimo narys teigė, kad įvykį filmavo jo advokatas.

K. Motiečius per 2019 metų savivaldybių tarybų rinkimus Šiaulių mieste nesėkmingai kandidatavo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, sąraše buvo įrašytas šeštu numeriu.

„Valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis BNS sakė K. Motiečiaus asmeniškai nepažįstantis, teigė, kad jis į partiją buvo įstojęs trumpai, keliems mėnesiams.

„Aš jo tikrai asmeniškai nepažinojau, man atrodo, jis įstojo prieš rinkimus ir išstojo po rinkimų. Jis kelis mėnesius buvo partijos nariu, padavė pareiškimą, o po to išsibraukė po kelių mėnesių“, – sakė R. Karbauskis.

Per 2015 metų savivaldybių tarybų rinkimus K. Motiečius kandidatavo į Šiaulių miesto tarybą Darbo partijos sąraše.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap