2021-10-23

Sučiupti ir nuteisti šiauliečiai medikai bei NDNT teritorinio skyriaus vedėjas

Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo pacientams nustatant darbingumo lygius, kaltais dėl korupcinių nusikaltimų pripažino Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėją G. J ir du šiauliečius medikus.

NDNT Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjui G. J. už kyšininkavimą ir dokumentų klastojimą skirta 7532 eurų dydžio bauda, trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje, taip pat iš jo konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 400 eurų bei priteista Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui sumokėti 1190 eurų dėl pacientei neteisėtai išmokėtų netekto darbingumo pensijos lėšų.

Bausmių už papirkimą ir kyšininkavimą sulaukė ir du šiauliečiai gydytojai: V. S. skirta 3389 eurų dydžio bauda ir konfiskuoti nusikalstamu būdu įgyti 150 eurų, o gydytojui E. J., teismas skyrė subendrintą – 19 582 eurų dydžio baudą, taip pat iš jo nuspręsta konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytus 2810 eurų.

Ši byla – viena iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdytų ikiteisminių tyrimų tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams NDNT Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Kitos susijusios bylos jau yra išnagrinėtos arba šiuo metu nagrinėjamos teismuose. Šiose bylose kaltinimų sulaukė trys šiauliečiai gydytojai ir du NDNT Šiaulių teritorinių skyrių vedėjai.

Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti 61 pacientui. Ikiteisminius tyrimus organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap