2022-08-13

Sulaikyta 0,5 mln. eurų vertės kontrabanda, slėpta iš Rusijos važiavusiame traukinyje

Pirmas didelės kontrabandos siuntos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje: sausio 1-ąją Kauno teritorinės muitinės Kybartų geležinkelio posto pareigūnai iš Rusijos įvažiavusiame traukinyje aptiko dvi slaptavietes su nelegaliais rūkalais.

Beveik 0,5 mln. eurų vertės rusiškos cigaretės slėptos viename iš vagonų, atskyrus jo vidų imitacinėmis sienelėmis.

Sausio 1-ąją, apie 22 val. 30 min. Kybartų geležinkelio posto muitininkams tikrinant į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities atvažiavusį traukinį, patyrusiam pareigūnui įtarimų sukėlė vienas iš tuščių prekinių vagonų. Pastuksenus į vagono sieneles buvo girdėti visai kitoks garsas, nei kituose, iš pažiūros identiškuose vagonuose.

Tuomet pareigūnai išmatavo vagono vidų ir pastebėjo, kad šis gerokai ankštesnis, nei turėtų būti. Detalaus tikrinimo metu kiekviename šio vagono gale aptiktos papildomos sienelės, o už jų – dėžės su cigaretėmis. Iš viso rasta 135 tūkst. pakelių cigarečių „Dakota“ su rusiškomis banderolėmis, preliminari jų vertė su privalomai sumokėti mokesčiais – daugiau nei 484 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap