2021-11-28

Sulaikyta 1,7 mln. eurų vertės kontrabanda, slėpta bituminės dangos ir stiklo vatos krovinyje

Dar prieš keletą metų tai būtų rekordinis kontrabandos sulaikymas: Lavoriškių kelio posto muitinės pareigūnams praėjusią savaitę įkliuvo beveik pusės milijono pakelių nelegalių cigarečių krovinys. Beveik 1,7 mln. eurų vertės kontrabanda slėpta tarp bituminės dangos ir stiklo krovinio, kurį Rusijos pilietis tranzitu ketino vežti per Lietuvos teritoriją į Rusijos Kaliningrado sritį.

Krovininis vilkikas „Iveco“, vairuojamas Rusijos piliečio, į Lavoriškių kelio postą atvažiavo gruodžio 4-ąją, apie 5 val. ryto. Vairuotojas deklaravo važiuojantis iš Maskvos ir tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį ketinantis vežti bituminės dangos ir stiklo vatos krovinį.

Iš pirmo žvilgsnio mašinoje išties buvo deklaruotas krovinys, tačiau vos muitininkams pakėlus šoninį tentą, pastebėta, jog vidurinė puspriekabės dalis pilna cigarečių dėžių.

Iškrovus prekes, suskaičiuota, kad iš viso „Iveco“ gabeno 468 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, „NZ gold“ ir „Minsk Capital“. Šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,67 mln. eurų.

Vilkikas, krovinys ir cigaretės sulaikyti, sulaikytas taip pat ir „Iveco“ vairuotojas, o MKT Vilniaus skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vėliau vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap