2020-10-29

Sulaikyti 3 asmenys, siejami su R. Daškevičiaus nužudymu

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ kovotojus ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnus, vakar sulaikė 3 LR piliečius, siejamus su Remigijaus Daškevičiaus nužudymu.

Operacijos metu buvo sulaikyti praeityje žinomi kriminalinio pasaulio veikėjai – Rolandas Dromantas, pravarde Ilgas, Robertas Užukauskas, anksčiau vadintas Rubliu, ir dar vienas asmuo.

Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl R. Daškevičius nužudymo organizavimo, t.y. nusikalstamų veikų, numatytų LR baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 129 str.

R. Daškevičius buvo nužudytas 2001 m. lapkričio 24 d.  

R. Dromantas buvo šiandien atvesdintas į Vilniaus apylinkės teismą. Teismas jam skyrė vieno mėnesio suėmimą.

R. Užukauskas suimtas 3 mėnesiams.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja LR Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Remigijus Daškevičius  – buvęs kriminalinės grupuotės Daškinių vadas bei – Lietuvos bokso federacijos prezidentas, 2001 metais nušautas Vilniuje. Pašovė jį snaiperis, iš šautuvo su optiniu taikikliu, kai Daškevičius išeidinėjo iš „St. Valentino“ restorano, esančio Trakų gatvėje.

Buvo versijų, kad daktarai suorganizavo Daškevičiaus nužudymą, o žudikas – Romas Zamolskis, nes šautuvas buvo pavogtas iš jo kaimynų namo. Snaiperis Daškevičiaus nužudymui specialiai išsinuomojo butą visai šalia pat  „St. Valentino“. Tai buvo didžiausios su daktarais konkuravusios gaujos vadas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap