2022-11-26

Sulaikyti nelegalių cigarečių gabentojai: gręsia laisvės atėmimas

Ties siena su Baltarusija VSAT pareigūnai sulaikė 4 tūkst. pakelių nelegaliai gabenamų cigarečių ir, kaip įtariama, su šiuo kroviniu siejamus tris Šalčninkų rajono gyventojus.

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patikrino vietovę ties Šalčninkais, Pašalčio kaime.

Turėta žinių, kad netoliese plytinčiame Dundulės miško masyve gali būti bandomas gabenti neteisėtas krovinys.

Būtent šioje vietoje pasienio pareigūnai aptiko tankmėje tūnojusius 27 ir 28 metų Šalčninkų rajono gyventojus. Vienas jų, 27- erių metų vyras, nepateikė pasienio ruože būtinų asmens dokumentų.

Apylinkes patikrinę pareigūnai, kuriems padėjo kinologas su dvejų metų vokiečių avigane Norka, netoliese aptiko be priežiūros paliktus keturis ryšulius. Prie ryšulių pritvirtintos savadarbės petnešos. Iš viso rasti 4000 pakelių cigarečių ,,NZ Black” su baltarusiškomis banderolėmis.

Ikiteisminio tyrimo veiksmus pradėję pasienio darbuotojai sulaikė dar vieną vyrą, 28 metų Šalčninkų rajono gyventoją. Pirminiais duomenimis, jis taip pat siejamas su Dundulės miške rastu cigarečių kroviniu.

Kontrabandos gabentojams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų arba baudos.

27 metų Šalčninkų gyventojui teks atsakyti ir už tai, kad pasienio ruože buvo be asmens dokumento. Jis tokį nusižengimą padarė pakartotinai, tad jam skiriama didesnė bauda – nuo 90 iki 170 eurų.

Kontrabandinis krovinys dabar saugomas Tribonių pasienio užkardoje.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap