2022-11-26

Švedijoje per įtariamą teroristinį išpuolį subadyti aštuoni žmonės

Švedijos pietiniame Vetlandos mieste jaunas vyras trečiadienio popietę subadė aštuonis žmones „aštriu daiktu“ ir du iš jų sunkiai sužalojo, pranešė policija.

Užpuolikas buvo pašautas į koją policijos ir nuvežtas į ligoninę. Pasak pareigūnų, sužeistųjų gyvybėms pavojus negresia, bet dalis jų buvo hospitalizuoti.

Policija iš pradžių šį incidentą įvardijo „mėginimu nužudyti“, bet vėliau paskelbė, kad tiria jį kaip „įtariamą teroristinį nusikaltimą“.

Įtariamojo pareigūnai dar neapklausė. Jo veiksmų motyvai kol kas nežinomi.

Įvykio vieta buvo uždaryta; policija taip pat suintensyvino patruliavimą kituose Vetlandos rajonuose ir apklausia incidento liudininkus.

Planuojama, kad 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku pareigūnai surengs spaudos konferenciją.

Švedijos žvalgybos tarnybos nurodo, kad teroro išpuolių šalyje grėsmė yra didelė.

Per kelerius pastaruosius metus šioje Skandinavijos šalyje buvo įvykdytos dvi teroro atakos.

2010 metų gruodį Stokholmo centre susisprogdino vyras. Tąsyk žuvo užpuolikas, bet aplink buvę žmonės buvo tik lengvai sužeisti.

2017 metų balandį radikalizavęsis Uzbekijos pilietis, kurio prašymas suteikti prieglobstį Švedijoje buvo atmestas, pavogtu sunkvežimiu rėžėsi į pėsčiuosius Stokholme ir penkis asmenis mirtinai sužalojo.

2018 metų birželį užpuolikas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap