2022-11-26

Tarp savaitės įvykių – 2 km žvejybinių tinklų, neteisėtai ardomi automobiliai ir priklydęs juodasis gandras

Rugsėjo 10-ąją, ketvirtadienį, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Kauno muitinės Kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus pareigūnais sodyboje Lazdijų rajone aptiko 20 draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių – statomųjų tinklų. Bendras tinklų ilgis – apie 2 km. Tinklai buvo paimti.

Sodyboje gyvenantis asmuo pareigūnams gerai žinomas ir ne kartą baustas už šiurkščius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus.

Sodybos kieme taip pat užfiksuota galimai neteisėtai ardomų transporto priemonių veikla: buvo pilna išardytų automobilių detalių, prilaistyta tepalų. Dėl šių aplinkybių vykdomas tolimesnis tyrimas.

Didžiulio ežere plaukioti vandens motociklais be leidimo draudžiama

Iki vasaros pradžios Didžiulio ežeras buvo vienas iš nedaugelio Lietuvos ežerų, kuriuose plaukioti vandens motociklais nedrausta. Tačiau birželio 21 d. įsigaliojo Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginių reikalavimų priedo 22 punkto pakeitimas, kuriame nurodoma, kad Didžiulio ežere, Alytaus r. sav., asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, t. y. vandens motociklais ir kitomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas – 301 AG (221 kW)–680 AG (500 kW), draudžiama plaukioti neturint Alytaus r. savivaldybės tarybos sprendimo.

Liepos 11 d. taip pat įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 267 straipsnio, numatančio atsakomybę už aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimus, pakeitimai. Jais baudos už plaukiojimo paviršiniuose vandens telkiniuose pažeidimus padidintos 5 kartus, todėl plaukiojimas vandens motociklais vandens telkiniuose, kai tai daryti draudžiama, užtraukia baudą nuo 300 iki 600 eurų.

Vis dėlto naujų draudimų paiso ne visi. Rugsėjo pradžioje Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams jau teko nubausti du asmenis, pažeidusius plaukiojimą Didžiulio ežere reglamentuojančias aplinkosaugos sąlygas.

Asmenis išaiškinti padėjo Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai, dažnai atliekantys vidaus vandenų transporto priemonių patikrinimus Didžiulio ežere.

Biržuose išgelbėtas juodasis gandras

Praėjusio trečiadienio, rugsėjo 9-osios, vakarą, Biržų gyventoja aplinkosaugininkams pranešė, kad prie jos namų miesto pakraštyje gatve vaikštinėja juodos spalvos gandras. Moteriai pavyko nebaikštų paukštį įvaryti į savo kiemą. Tačiau po kurio laiko ji perskambino ir pasiguodė, kad gandras iš kiemo dingo.

Ketvirtadienio rytą inspektoriams apie miesto pakraštyje vaikštantį gandrą pranešė jau Biržų krašto dienraščio redakcija. Aplinkosaugininkai nuvyko į nurodytą vietą ir sugavo juodojo gandro jauniklį.

Sveikas ir gana drąsus gandriukas, kas paprastai nebūdinga šiai paukščių rūšiai, buvo perduotas Gyvūnų globėjų asociacijai – paklydėlį savanoris nuvežė atlikti tolimesnių tyrimų.

Penktadienį asociacijos veterinarijos gydytoja pranešė, kad gandriukas sveikas, tik truputį nusilpęs. Maitinasi pats ir, kai sustiprės, bus paleistas į laisvę.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap