2022-01-20

Teisėsaugos smūgis kyšininkams: konfiksuota daugiau nei 150 tūkstančių eurų

Lietuvos apeliacinis teismas tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro apeliacinį skundą ir kaltu dėl prekybos poveikiu pripažino sostinės gyventoją A. P. Teismas jam skyrė keturių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trims metams. Teismo sprendimu, iš A. P. bus išieškota ir konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – daugiau kaip 154 tūkst. eurų.

Teismas nustatė, kad A. P., pasinaudodamas savo pažintimis, kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams bei jiems prilygintiems asmenims, iš vienos įmonės vadovo savo naudai tiesiogiai pats provokavo ir reikalavo duoti 210 470 eurų kyšį.

Už tai jis žadėjo paveikti Vilniaus miesto savivaldybės ir Statybos inspekcijos valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus. 2016 – 2018 metais per šešis kartus A. P. paėmė dalį reikalauto kyšio – 154 470 eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai. Tyrimo duomenimis, A. P. žadėjo vienos įmonės direktoriui ir vieninteliam akcininkui, kad už pinigus pasinaudos savo pažintimis ir įtaka Vilniaus savivaldybės tarnautojams, jog šie veiktų įmonės direktoriaus naudai. Buvo siekiama, kad tarp savivaldybės ir įmonės būtų pasirašyta taikos sutartis dėl sostinėje, Maironio g. 2, prie Bernardinų sodo esančio pastato rekonstrukcijos.

A. P. taip pat žadėjo pasinaudoti savo pažintimis ir įtaka Statybų inspekcijos valstybės tarnautojams, kad Vilniaus miesto savivaldybei būtų pateikta reikalinga pažyma, jog statybos projektas Vilniuje, Maironio g. 2, vyksta be nukrypimų.

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, 2020 m. gegužės 12 d. nuosprendžiu A. P. išteisino. Su tokiu teismo sprendimu nesutiko ir apeliacinį skundą pateikė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, panaikino išteisinamąjį nuosprendį ir š. m. gruodžio 23 d. nuosprendžiu A. P. pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu pagal Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap