2021-10-28

Teismas paskelbė nuosprendį Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje

Šiandien Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį didelį atgarsį sukėlusioje baudžiamojoje byloje dėl brutaliai nužudytos Ievos Strazdauskaitės ir Latvijos piliečių plėšimo. Kaltinamuosius teismas pripažino kaltais dėl žiauraus merginos nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo, neteisėto laisvės atėmimo ir skyrė jiems griežtas laisvės atėmimo bausmes. Kaltinamajam L. B. skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Kaltinamajam K. B. skyrė 17 metų laisvės atėmimo bausmę, kaltinamajam M. B. skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę.

Taip pat, teismas kaltinamąjį T. Z. pripažino kaltu dėl bendrininkavimo 2016 m. balandžio mėn. plėšimo būdu užvaldant Latvijos piliečių automobilį „VW Passat“ ir skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, o kaltinamąjį A. S. pripažino kaltu dėl bendrininkavimo 2017 m. kovo mėn. plėšimo būdu užvaldant automobilį „Audi A7“ ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei skyrė 2 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Nužudytos merginos artimiesiems ir nukentėjusiems Latvijos piliečiams teismas iš kaltinamųjų priteisė atlyginti daugiau kaip 100 tūkst. Eur neturtinės ir turtinės žalos.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavę ir valstybinį kaltinimą teisme palaikę Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai prašė teismo laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes skirti trims kaltinamiesiems.

Šį didelės apimties ir itin sudėtingą ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

2017 m. kovo mėnesį Lietuvos visuomenę sukrėtė ciniškas ir žiaurus nusikaltimas, kai greitkeliu „Klaipėda – Kaunas – Vilnius“ važiavusi jauna mergina buvo pagrobta ir, pasisavinus automobilį bei jos daiktus, brutaliai nužudyta.

Nuo pat pranešimo apie netikėtą merginos dingimą intensyviai dirbę Kauno vyriausiojo policijos komisariato ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai bei ikiteisminiam tyrimui vadovavę prokurorai per keletą dienų nustatė įtariamuosius ir rado merginos kūną.

Tyrimo metu buvo atskleistas ir 2016 m. įvykdytas dviejų Latvijos piliečių užpuolimas, kurio metu buvo pagrobtas jų automobilis ir daiktai.

2018 m. gegužės mėnesį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente buvo surašytas kaltinamasis aktas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap