2021-10-20

Telšiuose policijos pareigūnai demaskavo nelegalią alkoholio prekybą vykdžiusią moterį

Nors galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint tam išduotą licenciją, o baudos už alkoholio pardavinėjimą be leidimo yra gana didelės, tačiau nelegaliai alkoholį prekiaujančių asmenų tai neatbaido.

Telšių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai realizavo informaciją bei nustatė pažeidėją. Jiems įkliuvo moteris neteisėtai prekiavusi akcizais apmokestinamomis prekėmis. Gruodžio 3 d. apie 20.55 val. Telšiuose, savo namuose, nepažįstamam asmeniui ji pardavė 0,5 l. talpos degtinės butelį.

Nelegalų alkoholio verslą turėjusios moters, gimusios 1956 m., namuose patikrinimo metu rasti dar 11,5 litrai alkoholinio gėrimo – degtinės, 58 litrai alkoholinio alaus. Paaiškėjo, kad moteris vykdo smulkią prekybą alkoholiniais gėrimais be verslo liudijimo, apie tai nustatyta tvarka neinformavusi Valstybinės mokesčių inspekcijos. Moteriai surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 127 str. 1 d., dėl neteisėto vertimosi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint tam licencijos. Moteriai, prasižengusiai pirmą kartą, paskirta 195 eurų bauda.

Telšių policijos pareigūnai primena, kad prekyba alkoholiniais gėrimais neturint tam leidimo draudžiama ir pagal administracinių nusižengimų kodeksą baudžiama nuo 390 eurų iki 1100 eurų bauda. Vykdoma nelegali veikla kiekvienam gali užtraukti teisinę atsakomybę, todėl būkite atsakingi ir laikykitės įstatymų.

Raginame gyventojus būti pilietiškais ir apie vietas, kuriose prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, pranešti bendruoju pagalbos centro tel. 112.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap