2021-10-27

Užregistruoti automobilį iki naujojo mokesčio pradžios galite jau ir nebespėti

Kaip žinia Lietuvoje nuo liepos 1 d. įvedamas automobilių taršos mokestis. Tūkstančiai gyventojų norėdami išvengti naujojo mokesčio užgulė VĮ „Regitra“ padalinius su tikslu spėti užregistruoti automobilį iki liepos 1 d. prie automobilių registracijos punktų nutįso didžiulės automobilių eilės, visgi Regitros atstovų teigimu norintys spėti šiandien užregistruoti automobilį gali jau ir nebespėti.

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalinasi didžiulėmis automobilių eilėmis prie „Regitra“ klientų aptarnavimo padalinių. Kai kurie teigia vakar turėję laukti net po 5 valandas, kol pavyko užregistruoti automobilį. Šiandien situacija panaši gyventojai nuo pat ankstyvo ryto fiksuoja didžiules automobilių eiles prie didžiųjų miestų klientų aptarnavimo padalinių.

Klientai kviečiami paslaugas atlikti internetu arba dėl vizito užsiregistruoti iš anksto

Šiuo metu „Regitra“ paslaugas savo klientams teikia tiesiog internetu arba padaliniuose iš anksto užsiregistravusiems klientams.

Kaip žinia, daugelį transporto priemonių registracijos paslaugų galima atlikti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, pranešti apie prieš tai Lietuvoje registruoto automobilio pardavimą ar įregistruoti jį savo vardu, taip pat užsisakyti numerio ženklus ar registracijos liudijimą vietoj prarasto / sugadinto bei kt.: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/transporto-priemones. Primename, kad registracijos liudijimas ir numerio ženklai gali būti pristatyti per kurjerį arba į siuntų savitarnos terminalus. Taip pat norime pasinaudoti proga ir atkreipti tų klientų dėmesį, kurie užsakymus iki liepos 1 d. pateiks internetu. Jei užsakymas bus pateiktas, patvirtintas ir apmokėtas, registracijos liudijimą ir numerio ženklus galima atsiimti ir vėliau, t. y. po liepos 1 d., ir tokiu atveju registracijos mokestis nebus taikomas.

Pastebėtina, kad yra dalis paslaugų, dėl kurių būtina atvykti į padalinį. Viena tokių – iš užsienio įvežtų transporto priemonių registracija, kurios metu atliekamas tapatumo nustatymas. Kitaip tariant, tikrinamas automobilio VIN numerio autentiškumas ir kt.

Prieš atvykstant į padalinį, klientas dėl vizito turėtų užsiregistruoti iš anksto: https://www.regitra.lt/lt/kontaktai/e-paslaugos/isankstine-registracija-priemimui-filiale-5

Atkreipiame dėmesį, kad dar švelnėjant karantino sąlygoms ir siekiant užtikrinti dar didesnį klientų patogumą, nuo birželio pradžios skubiais atvejais padaliniuose aptarnaujami neužsiregistravę klientai. Tačiau norime pastebėti, kad prioritetas teikiamas iš anksto užsiregistravusiems, kitaip tariant, neužsiregistravę klientai aptarnaujami atsiradus laisvai vietai. Taigi, klientų patogumui kviečiame pasinaudoti išankstinės registracijos galimybe, kad juos galėtume aptarnauti jiems patogiu metu, arba paslaugas atlikti tiesiog internetu, teigia „Regitra“ atstovai.

Nuo karantino pradžios  išaugęs konsultacijų poreikis

Kalbant bendrai apie klientų srautus, kurie kreipiasi dėl paslaugų, tai tiek karantino laikotarpiu, tiek po jo yra vidutiniškai 1,5 – 2 kartus išaugęs konsultacijų telefonu ar elektroniniu paštu poreikis. Pastarąją savaitę, kai liko nedaug laiko iki automobilių registracijos mokesčio taikymo pradžios, ši tema dominuoja. Pagal išankstinę registraciją, pastarosiomis dienomis žymesnių pokyčių nebuvo jaučiama, tačiau pastebima tendencija, kad nuo praėjusios savaitės pabaigos klientai vyksta į padalinius be išankstinės registracijos – tai ir nulėmė „gyvų“ eilių atsiradimą. Didesni klientų srautai jaučiami didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Nepaisant srauto, pirmenybė, kaip ir minėta, teikiama iš anksto užsiregistravusiems klientams. Primename, kad šie klientai atvyktų į padalinį keliomis minutėmis anksčiau. Žmogui, kuris buvo rezervavęsis išankstinio aptarnavimo laiką, neatvykus kviečiami aptarnauti tie klientai, kurie atvyko be registracijos.

Suprantama, kad daliai žmonių, kurie įsigyja automobilius šiomis dienomis, gali tekti juos įregistruoti jau po birželio 30 d. Vis dėlto pastebėsime, kad tai ne pirmas kartas, kai turime nemažus klientų srautus, tad įmonės darbuotojai pasiruošę kiek įmanoma operatyviau aptarnauti visus laukiančiuosius, teigia „Regitra“ atstovai.

Sklandi iš užsienio įvežtos transporto priemonės registracija su tapatumo patikra vidutiniškai trunka apie 20 minučių. Tuo tarpu kitos registracijos paslaugos įprastai suteikiamos per trumpesnį laiką. Šiuo laikotarpiu, pavyzdžiui, Vilniaus padaliniuose iš užsienio įvežtų transporto priemonių registracijos paslaugos vidutiniškai per dieną suteikiamos apie 400 žmonių. 

Analizuojant šių dienų didžiųjų miestų išankstinės registracijos duomenis matyti, jog laisvų vietų iš užsienio įvežtų automobilių registracijai yra liepos pradžioje. Panaši situacija yra ir su Lietuvoje prieš tai eksploatuotų automobilių registracija.

Visgi norintys, bet kokia kaina užsiregistruoti automobilį iki naujojo mokesčio įvedimo turėtų pabandyti patekti į mažesniuose Lietuvos miestuose esančius VĮ „Regitra“ klientų aptarnavimo padalinius.

Deja iš anksto neužsiregistravę ir norintys užsiregistruoti automobilį turėtų nusivilti, kadangi tikrai visi norintys šiandien gali nebespėti to padaryti.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap