2022-05-18

V. Putinas panašėja į kortų šulerį prie džentelmenų stalo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad toliau keldama ultimatumus dėl saugumo Europoje reikalavimų Rusija didina statymus ir nepaliauja ieškoti preteksto įsiveržti į Ukrainą, prie kurios sienų yra sutelkusi dešimtis tūkstančių karių.

Taip jis kalbėjo Vašingtonui gavus Rusijos atsakymą dėl saugumo pasiūlymų ir Maskvai pareiškus, kad nesant amerikiečių valios tartis dėl tvirtų garantijų, ji bus priversta atsakyti, „įskaitant karinio ir techninio pobūdžio priemonių įgyvendinimą“.

A. Anušauskas LRT ketvirtadienį sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas panašėja „į kortų šulerį prie džentelmenų stalo, mėgina didinti statymus“.

Maskvos teikiamus pasiūlymus jis pavadino ultimatyviais.

„Jeigu Rusija ieško preteksto užpulti Ukrainą, tai pretekstą ji vis tiek išspaus ir suras ir vidaus vartojimo rinkai, ir tarptautinei bendruomenei pavaizduojant, kokia ji yra auka. O iš tikro ji yra elementari agresorė“, – teigė ministras.

Rusija ketvirtadienį dar kartą pareikalavo JAV ginkluotųjų pajėgų išvedimo iš Vidurio ir Rytų Europos bei Baltijos šalių.

Pasak A. Anušausko, Rusija vienu ypu parodė, kad „jai yra giliai nusispjauti ant visų Europos šalių suverenių teisių“.

„Tokia šalis su savo vadovybe tikrai kelia didžiulę grėsmę ne tik Europai“, – kalbėjo jis.

Rusija pastarosiomis dienomis skelbė atitraukianti karius nuo Ukrainos sienų, tačiau Vakarų šalys teigia nematančios to įrodymų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap