2022-12-04

V. Putinas paragino Ukrainos kariuomenę nuversti savo šalies vadovybę

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paragino Ukrainos kariuomenę nuversti savo šalies vadovybę,  kurios narius pavadino „teroristais“ ir „narkomanų ir neonacių šutve“.

Kreipdamasis per televiziją į Ukrainos kariškius, V. Putinas paragino „perimti valdžią į savo rankas“.

„Atrodo, kad mums bus lengviau susitarti, negu su šita narkomanų ir neonacių šutve“, – pridūrė Kremliaus vadovas, ankstesnę dieną pradėjęs didelio masto puolimą prieš provakarietišką kaimynę.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra žydų tautybės.

V. Putinas taip pat apkaltino „Ukrainos nacionalistus“, kad šie didžiausių miestų gyvenamuosiuose rajonuose dislokuoja sunkiąją ginkluotę, taip siekdami išprovokuoti Rusijos kariuomenės atsaką. Šis teiginys gali pakurstyti nuogąstavimus, kad Maskva ieško dingsties pateisinti aukas tarp civilių gyventojų.

V. Putino teigimu, ukrainiečių „nacionalistai“ ruošiasi dislokuoti daugybę raketų paleidimo įrenginių gyvenamuosiuose rajonuose tokiuose Ukrainos miestuose kaip sostinė Kijevas ir Charkivas šiaurės rytuose.

Ukrainos vadovybė „elgiasi kaip teroristai visame pasaulyje: jie slepiasi už žmonių, tikėdamiesi, kad paskui dėl civilių aukų apkaltins Rusiją“.

„Gerai žinoma, kad tai vyksta pagal užsienio konsultantų, visų pirma amerikiečių patarėjų, rekomendacijas“, – teigė V. Putinas.

Prezidentas ir aukščiausio rango Rusijos pareigūnai tvirtina, kad Maskvos pasiųsti kariai taikosi tik į ultranacionalistus Ukrainoje.

V. Putinas taip pat gyrė rusų kariškius, pabrėždamas, kad jie veikia „drąsiai ir profesionaliai“.

„Jie sėkmingai sprendžia svarbiausią užduotį – užtikrinti mūsų žmonių ir tėvynės saugumą“, – sakė V. Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap