2021-11-29

Seimas apsisprendė: kils vaiko pinigai, o nemokamą maitinimą gaus daugiau moksleivių

Seimas 126 balsavime dalyvavusiems parlamentarams vieningai balsavus už, pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, nuo 2021 m. sausio 1 d. užtikrindamas 70 eurų dydžio universalios išmokos vaikui (vaiko pinigų).

Tokis išmokos skiriamos kiekvienam vaikui, atsižvelgiant į bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydį, nuo 2021 m. didėsiantį iki 40 eurų.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2021 metų BSI dydis bus indeksuojamas ir padidės nuo 39 iki 40 eurų, nuo 2021 m. sausio 1 d. nustatytas universalios išmokos vaikui dydžio koeficientas – 1,75 BSI dydžio, taip užtikrinant išmokos vaikui padidėjimą nuo 60,06 eurų iki 70 eurų.

„Vaiko pinigai yra universali išmoka, kuria naudojasi absoliučiai didžioji dauguma Lietuvos šeimų. Tai, kad jau ketverius metus turime universalios išmokos sistemą ir ją toliau tęsiame, rodo mūsų šalies brandumą ir pajėgumą užtikrinti bazines pajamas visiems šalies gyventojams. Papildoma išmokos dalis rekordiškai sumažino skurdą ir nelygybę tarp vaikų ir šis subalansuotas universalios ir papildomos išmokos vaikams variantas yra tinkamiausias dizainas derinti įvairius tikslus, t. y. šeimos stiprinimo, skurdo ir nelygybės mažinimo ir demografijos klausimus“, – sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis.

Taip pat Seimas priėmė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, dėl to nuo kitų mokslo metų bus skiriamas nemokamas maitinimas visiems antrokams nepriklausomai nuo šeimos pajamų.

Seimas taip pat nusprendė atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nevertinant pajamų, paliekant teisę atsisakyti skirtos paramos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, praktikoje dabartinė tvarka sukėlė administracinę naštą tiek mokinių tėvams (globėjams) teikiant prašymus-paraiškas, tiek ir savivaldybėms juos priimant.

Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, bus mokyklų pareiga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi beveik 350 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų – tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 120 Seimo narių, susilaikė 5 parlamentarai.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap