2021-10-26

Vanduo: kiek ir kada gerti?

 

Vanduo – mūsų gyvybės šaltinis. Mūsų žemė 70 % sudaryta iš vandens, žmogus sudarytas 70 % iš vandens. Netekę 1 % vandens pradedame jausti troškulį, netekę 5 % mirsime nuo vandens trūkumo. Šiandien pabandysime atsakyti į klausimą kiek ir kada reikia gerti vandens bei kodėl tai turėtų būti svarbu kiekvienam.

Kaip jau minėjome, vanduo sudaro didžiąją dalį mūsų kūno. Specialistų teigimu, žmogus per dieną turėtų išgerti 1.5 litro vandens, tačiau svarbus ne tik kiekis, bet ir laikas kada geriate. Todėl pabandysime paaiškinti kokiu paros metu ir kiek turėtumėte išgerti vandens. (Visi kiti skysčiai neįeina, tai yra, negalime skaičiuoti nei sriubos, nei limonadų, jūs turite per parą išgerti bent 1.5 litro gryno vandens).

Rytas: Tikriausiai kiekvienas iš mūsų atsikėlę ryte einame į tualetą nusišlapinti. Iškyla klausimas iš kur per naktį atsirado šlapimo jei nevalgėme ir negėrėme. Atsakymas labai paprastas, taip atsitinka dėl kraujo plazmos, kuri sudaryta iš vandens. Inkstai per naktį šalina organizme esančius toksinus ir paima vandenį iš kraujo plazmos, kurį ryte mes pašaliname su šlapimu. Tai reiškia, kad kraujas tuo metu sutirštėja ir didėja insulto bei infarkto rizika. Todėl nevalgius ryte reikia išgerti apie pusę litro vandens tam, kad kraujo plazma jį pasisavintų ir kraujas suskystėtų. Kas bus jei išgersime vandens po valgio? Vanduo su maistu skrandyje virs sriuba ir kraujas negalės to vandens pasisavinti.

Diena: Dienos metu rekomenduojama vandenį gerti kas 2-3 valandas po stiklinę (200 ml), geriausia prieš valgį arba tada bent valandą po valgio, nes iš karto suvartotas vanduo organizmui neatneš jokios naudos, jei visgi gersite iš karto, tas vandens kiekis neturėtų būti skaičiuojamas į bendrą per dieną suvartoto vandens kiekį.

Vakaras: Vakare organizmas ruošiasi poilsiui todėl išgerkite ne daugiau 2 stiklinių (400 ml) vandens arba jei nenorite galite išgerti tik vieną, taip pat prieš valgį arba valandą po, jei išgersite iš karto to kiekio neįskaičiuokite į bendrą suvartojamą dienos vandens kiekį.

Manome, jog šis straipsnis padėjo jums suprasti, kiek ir kada reikia gerti vandens bei kodėl labai svarbu ryte iš karto išgerti pusę litro šio skysčio.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap