2021-10-16

Vasaros sezonas įgauna pagreitį: organizuojamas trečiasis „Metelys in rock“ festivalis

Pasibaigus karantinui ir sušvelnėjus renginių organizavimo sąlygoms, Lazdijų rajone ant Metelio ežero kranto vyks trečius metus iš eilės rengiamas festivalis „Metelys in rock“. Organizatoriai ruošia įdomią programą, kurioje netruks nei scenoje įsitvirtinusių, nei naujai susikūrusių grupių. Programą praturtins ir papildomos veiklos.

7 kolektyvai savo pasirodymus surengs rugpjūčio 8 dieną. Tai gerai pažįstami roko mylėtojams jonaviečiai „Titus”, 80 – ųjų glamroką grojantys vilniečiai „Rattlesnake”, hardrokeriai iš Kauno „Garma”, festivalyje debiutavusi, bliuzroką grojančių muzikantų suburta grupė „Brownie Bakers”, heavy metal kolektyvas iš Šiaulių „Stresas”, „Motorhead” repertuarą atkartojantys vilniečiai „Motorizer” bei renginį organizuojanti jungtinė „Sunkiosios muzikos klubo” grupė „S. M. K.“

Jonaviečių grupės „Titus” kelias prasidėjo dar 2002 – aisiais, keliems muzikantams nutarus susiburti ir kartu ant scenos „sugroti tokią muziką, kuri būtų maloni ne tik jiems, bet ir klausytojų ausiai”. Greitai kolektyvą papildė ir jai žengti į priekį padėjo legendinėės grupės „Audronaša” gitaristas Romas Kmitas. Grupė „Titus“ Koncertavo Palangoje, Vilniuje, Kaišiadoryse, Šventojoje, o dar pernai muzikantai paskelbti Šilalėje surengto festivalio „Grockrock” laureatais.

Kai kalbama apie hard rock ir country muzikos elementų derinimą, ko gero iš karto pagalvojame apie grupę „Garma”. Auditoriją verčia suklusti grupės koziriai: įsimintinos vokalo melodijos ir nepaprasti gitaros rifai. Ypatingo skambesio suteikia buzukio ir smuiko garsai. Pilnai roko dvasią atspindi ir dainų tekstai: be užuolankų ir tiesmukiški. Penkių muzikantų kolektyvas iš Kauno dabartinę sudėtį suformavo 2020 metų sausio mėnesį. Grupė šiuo metu rengiasi įrašyti ir pirmąjį studijinį albumą.

2017 – aisiais susikūrė Vilniaus glam metal grupė „Rattlesnake” (seniau buvusi „Bunda roke”, dar pasivadinusi ir kaip „Rocket“). Šios grupės muzikoje atgyja 80 – ųjų Los Andželo dvasia: siautulingi to meto vakarėliai, patrakęs gyvenimo būdas, „Sunset Strip“ bulvaro merginos.

Nuo savo sukūrimo laikotarpio grupė grojo reikšmingiausiuose Vilniaus ir Kauno roko klubuose, o taip pat muzikantai koncertavo pirmajame „Metelys in rock” festivalyje. Muzikantai padarė metus trukusią pertrauką, o 2019 – ųjų pabaigoje muzikantai vėl grįžo į sceną. Šiemet grupė pristatė pirmąjį singlą „Six After Midnight“.

„Brownie Bakers” – tai visiškai „šviežia” grupė, kuri susikūrė 2019 metais Kaune. Du draugai muzikantai, kurie anksčiau dalyvavo įvairiausiuose muzikos projektuose, nusprendė groti bliuzroką. „Brownie Bakers“ debiutą su jau patyrusiais ir jaunais bei perspektyviais nariais bus galima išvysti šį savaitgalį Meteliuose.

Šiauliečių grupė „Stresas” kartu jau 6 metus, tačiau šios grupės nariai turi daug didesnį savo patirties bagažą. Grupės „Pekla” ir „Volis”, susibūrusios į vieną komandą, jau koncertavo festivaliuose „Bunda rokas”, „Šerną tūsas”, „Rumshk”, „Bobų vasara”, „Auszra 16” ir „Mėnuo juodaragis”, o taip pat ne kartą rengė koncertus Alytaus, Kauno bei Vilniaus klubuose.

Dainos, kurias grupė gros festivalyje yra laiko patikrintos. Jos pateks ir į debiutinį grupės albumą, tačiau festivalio dalyviai sulauks ir siurprizų – socialiniuose tinkluose grupė užsiminė, jog galbūt girdėsime ir naujas dainas arba puikiai žinomų koverių.

Kartu su legendinės grupės „Motorhead” lyderio Lemmy (Ian Fraser Kilmister) mirtimi nutrūko ir šios grupės veikla. Nepaisant to, šio kolektyvo muzika yra atliekama iki šiol.

Buvęs grupių „Tuurngait” bei „Pekla” bosistas Tadas 2016 m. vasarį nutarė „Motorhead” kūrybą paskleisti ir Lietuvoje. Taip atsirado projektas „Motorizer”, kurio metu pirmą kartą gyvai atliktos „Motorhead” dainos.

Muzikantai jau atliko dainas didžiuosiuose šalies miestuose, taip pat festivaliuose „Kilkim žaibu”, „Bunda rokas”, „Šerną tūsas”. Lemmy hitus, atliekamus lietuvių muzikantų, jau girdėjo ir užsienio šalių rokeriai – grupė „Motorizer” ne kartą atliko dainas Latvijoje bei Estijoje.

Praėjus „Metelys in rock 2018” renginiui „Sunkiosios muzikos klubo” pradininkas Igoris Brunko ir roko scenos senbuvis Vitalis Kairiūkštis nusprendė suburti klubo grupę, atliksiančią įžymių grupių dainas. Kai prie jų prisijungė keli muzikantai, kompanija pirmą kartą atliko kūrinius festivalyje „Metelys in rock 2019”. Tuo metu grupė dar neturėjo pavadinimo, todėl gavo „Jungtinė klubo grupė” vardą, kadangi visi grupės nariai buvo iš skirtingų miestų. Tik praėjusį rudenį grupė pakeitė pavadinimą į trumpinį „S. M. K.”. Su tokiu vardu grupė koncertavo Kaune, Vilniuje bei Alytuje. Šiais metais Meteliuose muzikantai pristatys naują programą.

Šiais metais festivalyje netruks ir papildomų užsiėmimų. Parodomąją programą pristatys „Aiwakido” klubo sportininkai, taip pat vyks solo gitaristų konkursas, o renginio pabaigoje skambės festivalio himnas su šventiniais fejerverkais. Kaip visuomet, renginys – nemokamas. Žiūrovų saugumu pasirūpins organizatoriai.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap