2022-01-15

Sveikatos viceministras nemano, kad reikia nušalinti Šiaulių ligoninės vadovybę, prakalbo ir apie tyrimą

Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas teigia, kad po medikės mirties Šiaulių ligoninėje nėra pagrindo nuo pareigų nušalinti įstaigos vadovą Remigijų Mažeiką, o įvykio tyrimas jam vadovaujant gali būti atliekamas objektyviai.

„Šiuo metu tikrai nėra pagrindo nušalinti ligoninės vadovo, nes tikrai tyrimas nėra pradėtas, nėra atliktas. Natūralu, kad vienas iš mūsų grupės uždavinių bus išsiaiškinti visas aplinkybes ir tik tada priimti kažkokius sprendimus,“ – spaudos konferencijoje sakė viceministras“.

Įtarimus R. Mažeikai kartu su dar aštuonių gydymo įstaigų vadovais yra pareiškusi Specialiųjų tyrimų tarnyba, atliekanti plataus masto tyrimą dėl viešųjų pirkimų šalies gydymo įstaigose. Viceministras sako, kad tyrimas tebevyksta ir „kažkokių išvadų jame tikrai nėra“.

„Tikrai galima objektyviai tirti. Reikėtų suprasti, kad tyrimas nevyksta, kai sukviečiami visi darbuotojai ir klausiama bendros grupės nuomonės. Ne – tai yra darbas grupėse, su skirtingomis darbuotojų grupėmis, užtikrinant jiems saugią aplinką ir stengiantis iš jų išgirsti, kas tiesiogiai juos kamuoja jų darbo aplinkoje“, – pridūrė jis.

Anot jo, ministerijos sudaryta darbo grupė kalbėsis „ir su vadovais, ir su visais kitais darbuotojais, kad išklausytumėme jų nuomonę ir suprastumėme, kokie procesai vyksta gydymo įstaigoje“.

Ministro patarėja Simona Bieliūnė ragino kol kas nesieti medikės savižudybės su mobingu, „kol neturime įrodymų, kad būtent jis turėjo įtakos jaunos gydytojos pasitraukimui iš gyvenimo“.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį sudarė darbo grupę, kuri aiškinsis situaciją Šiaulių ligoninėje po šios įstaigos medikės mirties, ji išvadas dėl atmosferos įstaigoje ir siūlymus turėtų pateikti turėtų iki rugpjūčio 1-osios. 

Anksčiau šią savaitę skelbta, kad teisėsauga aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės mirties priežastį, tačiau daugiau detalių neatskleidžia. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

A. Pečkauskas pabrėžė, kad pirmąją savaitę ministerija didžiausią dėmesį skyrė skubiai darbuotojų psichologinei pagalbai, taip pat jau gavo iš įstaigos prašytą papildomą informaciją, aiškinantis galimas nelaimės priežastis.

Viceministras teigė, kad dar 2019-aisiais ministerija gavo skundų Šiaulių ligoninės medikų, daugiausia – dėl darbo sąlygų užtikrinimo, juos nagrinėjo Darbo inspekcija, 2020-ųjų gruodį gautas pranešimas dėl ligoninės reorganizacijos. 

Po medikės mirties ministerija informuoja gavusi 10 anoniminių ar viešų kreipimųsi dėl mobingo, darbo sąlygų, tačiau ne visi skundai yra dėl Šiaulių ligoninės.  

„Konkretūs įtarimai ligoninės vadovybei kol kas nėra pareikšti (…). Ministerija bendrauja su visomis pusėmis, pasiryžusi jas visas išklausyti, nes situacija yra daugialypė, informacija yra kintanti, susijusi su reorganizacijos procesu, mobingo apraiškomis, savižudybės, kaip krizinio įvykio, valdymu bei tinkamų darbo sąlygų užtikrinimu“, – kalbėjo jis.

S. Bieliūnė sako, kad ministerijos atliekamas vertinimas leis atlikti ir kitus veiksmus, kurie būtini tam, kad situacija ligoninėje keistųsi.

„Tokie procesai paprastai atskleidžia įvairiausios faktinės informacijos. Ir jeigu tokių faktų atsiras, dėl kurių bus reikalingi papildomi tyrimai, tai tikrai, mes neneigiame, kad juos inicijuosime“, – sakė ji

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap