2020-10-29

Vilniaus oro uoste muitininkai sulaikė tris siuntas su senoviniais graikiškais ir romėniškais šalmais bei šarvais

Neįprastas sulaikymas Vilniaus oro uoste: savaitgalį, patikrinę į užsienį parengtas siųsti pašto siuntas, trijose iš jų muitinės pareigūnai aptiko du senovinius šalmus ir šarvų dalis.

Įtardami kontrabandą (siuntose nebuvo jokių dokumentų, įrodančių, kad siuntėjas turi Kultūros paveldo departamento leidimą išvežti iš Lietuvos antikvarinius daiktus) pareigūnai siuntas sulaikė.

Antikvariniai daiktai bus perduoti Kultūros paveldo departamento specialistų ekspertizei.

Šeštadienį, spalio 10 d., Vilniaus teritorinės muitinės oro uosto posto pareigūnai tikrino eksportui paruoštas pašto siuntas. Pareigūnus sudomino trijose iš jų aptikti, kaip įtariama, antikvariniai daiktai. Siuntoje, adresuotoje gavėjui iš Didžiosios Britanijos, rastos keturios senovinės metalinės šarvų dalys – antblauzdžiai.

Į Prancūziją turėjusioje iškeliauti siuntoje rastas senovinis kario šalmas. Preliminariais duomenimis tai keltiškos kilmės romėniškas montefortino tipo šalmas, romėnų naudotas dar III a. pr. Kr.

Trečioje siuntoje pareigūnai irgi aptiko senovinį šalmą. Pirminiais vertinimais, tai antikinis graikų pėstininkų chalkidinis šalmas, senovės Graikijoje pradėtas naudoti maždaug VI a. pr. Kr.

Interneto aukcionuose tokių antikvarinių daiktų kaina svyruoja nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų.

Įtardami, kad senoviniai daiktai buvo siunčiami neteisėtai, muitinės pareigūnai sulaikė visas tris siuntas. Norint išvežti iš Lietuvos kilnojamas kultūros vertybes ir antikvarinius daiktus, privaloma turėti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos leidimą.

Daiktai artimiausiu metu bus perduoti Kultūros paveldo departamento specialistų įvertinimui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap