2021-06-12

Vilniuje bus įrengta moderni požeminė lietaus nuotekų valykla

Upės gatvėje pradedama eksploatuoti moderni lietaus ir sniego tirpsmo vandens valykla.

Naujieji įrenginiai užkirs kelią naftos produktų taršai, sumažins į Nerį patenkančio skendinčiųjų medžiagų – smėlio ir molio – kiekius. Tai yra pirmoji centrinėje miesto dalyje įrengta paviršinių nuotekų valykla.

Į naująją valyklą nukreipiamas lietaus ir sniego tirpsmo vanduo iš 93,3 ha teritorijos Žvėryno, Karoliniškių, Viršuliškių ir Šeškinės mikrorajonų.

Paviršinių nuotekų valykla Upės gatvėje – dalis didžiulio T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projekto. Čia rekonstruojama apie 2 200 m įvairaus skersmens paviršinių nuotekų tinklų, įrengiami nuotekų surinkimo šuliniai, paskirstymo ir aptarnavimo kameros.

Įrengus naująją valyklą dėl stipresnės liūties nebetvins T. Narbuto gatvė, o lietaus nuotekos bus valomos, todėl bus išspręsti ir aktualūs aplinkosaugos klausimai.

Narbuto-Saltoniškių gatvės lietaus nuotekų tinklo rekonstrukcijos projektas paskelbtas geriausiu 2019 m. Lietuvos inžinerinių tinklų BIM projektu. Rekonstrukciją planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos. Preliminari jos kaina – 5,14 mln. eurų.

„Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis.

Viso projekto vertė yra 26 mln. eurų, jo įgyvendinimą prižiūri Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap