2021-11-27

Vilniuje vyko protestas prieš kaukes: sulaikyti du dalyviai

Dviem šeštadienį Vilniuje vykusio protesto prieš privalomas kaukes dalyviams surašyti administracinių nusižengimų protokolai, patvirtino Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

„Šio susirinkimo metu dviem žmonėms buvo surašyti protokolai vietoje, jie nebuvo sulaikyti, išvežti. Vienam buvo surašyti protokolai dėl kaukės nedėvėjimo ir dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo, o kitam asmeniui – dėl netinkamos kaukės dėvėjimo“, – BNS sakė J. Samorokovskaja.

Pasak policijos atstovės, vienas asmuo dėvėjo visiškai veidą dengiančią kaukę, tai daryti draudžia Susirinkimų įstatymas.

Pasak policijos atstovės, pagal pirminę informaciją, proteste, kuris prasidėjo prie Katedros aikštės ir pasibaigė prie Seimo, iš viso dalyvavo apie 40 žmonių.

Pagal Lietuvoje įvesto karantino taisykles, viešose vietose privaloma dėti veidą dengiančias kaukes, draudžiama būti didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, o tarp grupių būtina išlaikyti 2 metrų atstumą. Didesni, iki 10 asmenų susibūrimai, leidžiami tik laidotuvėse. 

Vilnius savivaldybė buvo gavusi organizatorių pranešimą, kad akcijoje–mitinge „Prieš priverstinį kaukių dėvėjimą mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose“ ketino dalyvauti iki 15 žmonių. Protestuotojai pasisako ir prieš 5G ryšio plėtrą ir kitus dalykus

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap