2021-09-23

Aiškėja situacija dėl muitinės sistemų, pasienyje laukia 2 tūkst. vilkikų

Jau kelias dienas neveikiant Lietuvos muitinės sistemoms, Baltarusijos pasienyje į Lietuvą įvažiuoti laukia apie 1,5 tūkst. vilkikų, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Tuo metu Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovas sako, kad vairuotojai yra pervargę ir skaičiuoja nuostolius, o Muitinė tikina, jog dedamos visos pastangos tiek atstatyti sistemą, tiek didinti pralaidumą.

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo Roko Pukinsko, Medininkų kontrolės punkte į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti penktadienį ryte laukia apie 800 vilkikų, Lavoriškių ir Šalčininkų punktuose – apie 480, o Raigardo – 270.

„Šių eilių susidarymo priežastis – tai, kad neveikia muitinės informacinė sistema, pralaidumas yra gerokai sulėtėjęs“, – BNS sakė R. Pukinskas. 

Anot jo, iš Lietuvos į Baltarusiją pralaidumas yra didesnis, todėl problemų nėra: Medininkų punkte palaukimo aikštelėje yra 50 vilkikų, Lavoriškių bei Raigardo punktuose eilių nėra, o Šalčininkuose laukia apie 40.

Pasak „Linavos“ prezidento Romo Austinsko, situacija tragiška, kai kurie vairuotojai pasienyje įstrigę kelias paras.

„Žmonės yra pavargę ir supykę iki begalybės dėl Lietuvos neįgalumo spręsti klausimus greitai. Čia yra praeities klaida, nepažiūrėta. Kompiuteriai serveryje gi sensta, juos reikia laikas nuo laiko tvarkyti“, – BNS sakė R. Austinskas. 

Anot jo, vežėjai patiria nuostolių, jie įsipareigoję tam tikru laiku pristatyti krovinius, tačiau to negali padaryti. 

Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vedėjas Laimis Žlabys sako, kad pasienyje yra užtikrinamas didžiausias įmanomas pralaidumas.

„Mes tikrai nestabdome proceso, jis vyksta ir yra akseleruojamas, kiek galima tai padaryti. Ką galėjome, praktiškai jau padarėme, jeigu reikės, bandysime dar kažką padaryti, bet mūsų resursai jau yra ant ribos. Yra mestos visos pajėgos ir visos infrastruktūrinės galimybės išnaudotos. Patys laukiame su nekantrumu, kada sistemos atsigaus ir grįšime į įprastą režimą“, – BNS teigė L. Žlabys.

Jis teigė, kad vairuotojai prieš važiuodami į pasienį turėtų pasidomėti ir rinktis tuos punktus, kuriuose eilės mažesnės. 

Muitinės sistemos neveikia nuo antradienio, sutrikus pagrindiniam serveriui

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap