2022-08-13

VMVT informuoja: Patvirtintas paukščių gripas, griežtinama prekybos paukščiais kontrolė

Gauti pirmieji Vilniaus rajone gaišusių vištų mėginių rezultatai patvirtino paukščių gripą, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Veterinarijos tarnyba skelbia, kad kuo skubiau reaguojant į situaciją dar savaitgalį sugriežtinta prekybos gyvais paukščiais vietų kontrolė: tikrinamos prekybos gyvais paukščiais vietos, pasienio postuose tikrinama, ar nėra įvežami paukščiai be tam reikalingų įsigijimo ir veterinarinių dokumentų.

Įtarimų dėl galimo paukščių gripo kilo, kai VMVT pradėjo gauti pranešimų apie nugaišusius savo reikmėms laikytus paukščius, praėjusį savaitgalį įsigytus Maišiagaloje, Rudaminoje ar Lentvaryje. Šiuo metu yra gauta 16 pranešimų, kad staiga gaišti pradėjo tiek naujai įsigyti, tiek ir anksčiau laikyti kartu su įsigytais paukščiai. 

Gauti pirmieji Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktų tyrimų rezultatai: ištyrus vištų gaišenų mėginius iš aštuonių ūkių, esančių Vilniaus rajono savivaldybės Rukainių, Riešės, Pagirių, Avižienių, Kalvelių seniūnijų ir Vilniaus miesto savivaldybės Balsių ir Naujininkų bei Širvintų rajono savivaldybės Musninkų seniūnijos ūkių, patvirtintas didelio patogeniškumo H5N8 potipio virusas.

Iš viso savo reikmėms čia buvo laikoma ir nugaišo virš 200 paukščių. Pasak pranešimo, visos paukščių gaišenos bus saugiai sunaikintos ūkių teritorijoje, o laikymo vietos privalės būti dezinfekuojamos, kad būtų sunaikintas pavojingas virusas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap