2022-12-04

Vokietija planuoja nuo kovo atsisakyti daugumos dėl COVID-19 įvestų suvaržymų

Mažėjant užsikrėtimo COVID-19 atvejų Vokietija kovo mėnesį panaikins daugumą kovai su koronaviruso pandemija vyriausybės įvestų apribojimų, rodo oficialaus plano projektas, su kuriuo pirmadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Suvaržymai bus pradėti švelninti praėjus dvejiems metams nuo pandemijos protrūkio Vokietijoje pradžios.

Pirmiausia bus švelninami žmonių kontaktų suvaržymai – daugiau jų galės susitikti privačiai, be to, į parduotuves galės patekti visi, net jei nebūtų pasiskiepiję ar atlikę COVID-19 testo. 

Nuo kovo 4 dienos restoranai atvers duris ir nevakcinuotiems asmenims, jeigu jie galės pateikti neigiamą testo dėl COVID-19 atsakymą.

Galiausiai, „plataus masto socialinio, kultūrinio ir ekonominio gyvenimo apribojimai turėtų būti laipsniškai panaikinti iki pavasario pradžios, 2022 metų kovo 20 dienos“, – sakoma dokumento projekte, kurį trečiadienį turi patvirtinti federaliniai ir valstijų vadovai.

Nuo kovo 20 dienos didžiausia Europos ekonomika ir toliau reikalaus laikytis „pagrindinių apsaugos priemonių“, įskaitant „medicininių kaukių dėvėjimą viešose vietose“. 

Tačiau numatoma atšaukti reikalavimus darbdaviams leisti darbuotojams dirbti iš namų, kai tai yra įmanoma.

Keletą savaičių Vokietijoje į barus ir restoranus buvo įleidžiami tik tie, kurie yra gavę stiprinamąją skiepo nuo COVID-19 dozę arba yra persirgę, pasiskiepiję ir dar gali pateikti neigiamą testo dėl COVID-19 atsakymą.

Taip pat iki šiol galioja kontaktų ribojimai, kai vienoje vietoje privačiai leidžiama susirinkti ne daugiau 10 žmonių arba tik dviejų namų ūkių žmonėms, jeigu tarp jų yra nevakcinuotų asmenų.

Kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) turėtų trečiadienį susitikti su Vokietijos šešiolikos žemių lyderiais ir tartis dėl kitų pandemijos valdymo žingsnių.

Pirmadienį Vokietija pranešė, kad per praėjusią parą šalyje registruoti 76 465 nauji COVID-19 atvejai ir 42 mirtys. Antrą savaitę iš eilės stebima šių skaičių mažėjimo tendencija. 

Atskiros Vokietijos žemės, galinčios savarankiškai spręsti dėl įvairių suvaržymų įvedimų – nuo reikalavimo dėvėti kaukes visuomeniniame transporte iki nuotolinio mokymo įvedimo, jau pradėjo švelninti galiojančius apribojimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap