2022-05-18

Vokietijos karinio laivyno vadas pažėrė informacijos apie karo grėsmę Ukrainoje ir atsistatydino

Vokietijos karinių jūrų pajėgų vadas, pažėręs prieštaringai įvertintų pareiškimų apie krizę Ukrainoje, pasitraukė iš savo posto, šeštadienį pranešė šalies gynybos ministerijos atstovas spaudai.

Kay-Achimas Schoenbachas (Kajus Achimas Šėnbachas) penktadienį Indijoje, be kita ko, pareiškė, jog idėja, kad Rusija nori įsiveržti į Ukrainą, yra „nesąmonė“, ir pridūrė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra vertas pagarbos.

Viceadmirolas „nedelsiant“ pasitrauks iš savo posto, naujienų agentūrai AFP pranešė ministerijos atstovas.

Per susitikimą Delyje nufilmuotame vaizdo įraše K.-A. Schoenbachas sako, jog V. Putinas nori „būti gerbiamas“.

„Yra lengva suteikti jam pagarbą, kurios jis nori ir galbūt taip pat yra vertas“, – pareiškė jis.

Jis taip pat pareiškė, kad 2014 metais Rusijos aneksuotas Krymo pusiasalis yra prarastas ir niekada nebeatiteks Ukrainai.

Šeštadienį K.-A. Schoenbachas paaiškino, kad jo pareiškimai neatitinka oficialios Berlyno pozicijos ir buvo neapgalvoti.

„Nėra reikalo ginčytis: tai aiškiai buvo klaida“, – parašė jis tviteryje.

Vėliau šeštadienį paskelbtame pranešime jis pareiškė pateikęs atsistatydinimo prašymą, kad „nebūtų padaryta dar daugiau žalos Vokietijos kariniam jūrų laivynui ir svarbiausia Vokietijos Federacinei Respublikai“.

Kiek anksčiau šeštadienį Ukrainos užsienio reikalų ministras išsikvietė Vokietijos ambasadorę Kijeve dėl K.-A. Schoenbacho pareiškimų, kuriuos pavadino „kategoriškai nepriimtinais“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap