2021-12-05

Vokietijos teismas pradeda nagrinėti didžiulę vaikų lytinio išnaudojimo bylą

Vokietijoje prieš teismą ketvirtadienį stojo keturi asmenys, kaltinami sistemingu vaikų lytiniu išnaudojimu ir seksualinės prievartos aktų prieš nepilnamečius filmavimu byloje, privertusioje griežtinti šalies įstatymus prieš pedofiliją.

Bylą nagrinėja vakarinio Miunsterio miesto apygardos teismas. Teisiami keturi vyrai ir viena bendrininkavimu kaltinama moteris.

Jie įtariami sunkiu lytiniu išnaudojimu vaikų, tarp kurių buvo pagrindinio kaltinamojo, tuomet 27 metų kompiuterių techniko, draugės dešimtmetis sūnus. 

Įtariama, kad šių metų balandį jis su keliais bendrininkais sodo daržinėje buvo uždaręs du berniukus, juos apsvaigino ir lytiškai išnaudojo tris dienas. Prokurorai sako kaip įrodymą turintys 30 valandų trukmės vaizdo įrašą.

Pagrindinio kaltinamojo motina 45 metų moteris, kuriai priklauso daržinė, veikiausiai žinojo apie vaikų iš naudojimą, todėl jai pareikšti kaltinimai dėl bendrininkavimo.

Tyrėjai sakė identifikavę vėliausias tris aukas, kurioms nusikaltimo metu buvo penkeri, 10 ir 12 metų.

Iš viso dėl šios bylos buvo suimta 11 žmonių, dėl mažiausiai dar 22 vyksta tyrimas. Teismas turėtų trukti iki vasario mėnesio.

Tai vienas iš virtinės Vokietiją šiemet sukrėtusių vaikų lytinio išnaudojimo atvejų, privertusių griežtinti bausmes už pedofiliją numatančius įstatymus.

Birželio mėnesį tyrėjai sakė, kad tyrime dėl „didelį nerimą keliančio“ internetinio pedofilų tinklo, susijusio su Bergiš Gladbacho miestu, figūruoja maždaug 30 tūkst. įtariamųjų. 

Dar anksčiau pedofilijos skandalas sukrėtė Liugdę, esančią 125 km atstumu nuo Miunsterio, kur keli vyriškiai kelerius metus išnaudojo vaikus vienoje stovykloje.

Praėjusį mėnesį Vokietijos vyriausybė sutiko griežtinti bausmes už vaikų pornografijos laikymą ir platinimą, padidinant už tokius nusikaltimus numatytą didžiausią laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų.

„Nusikaltėliai dažnai labiausiai bijo būti demaskuoti“, – sakė teisingumo ministrė Christine Lambrecht (Kristinė Lambrecht).

„Todėl mums reikia labai sustiprinti baudžiamąjį persekiojimą, kad šių veiksmų siaubinga skriauda taip pat atsispindėtų bausmių lygmenyje“, – kalbėjo ministrė.

Įstatymo projektu, kurį paruošė Teisingumo ministerija, taip pat numatyta uždrausti sekso prekių parduotuvėse pardavinėti lėles, kurios išvaizda primena vaikus, įvesti baudas ir įkalinimo bausmes už jų gaminimą, laikymą arba platinimą

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap