2022-05-18

Vos spėjama rinkti gyventojų aukojamą paramą ukrainiečiams

Lietuvos Raudonasis kryžius, sekmadienį pradėjęs rinkti gyventojų paramą daiktais nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, skelbia dėl didžiulio aktyvumo vos spėjantys tai daryti.

„Vakar vėlai vakare paskelbėme akciją, gavę poreikį iš valstybės, labai bijojome, kad žmonės nespės sureaguoti, surinkti. Pati buvau čia, Vilniuje, 12 valandą buvo jau milžiniška eilė žmonių, nors transporto dar neturėjome. Vienas vilkikas jau išvažiavo, antras dar stovi, yra maišai fiziškai sumesti aikštelėje“, – BNS sakė Organizacijos atstovė komunikacijai Luka Lesauskaitė.

Anot jos, valstybinės institucijos, toliau koordinuosiančios paramos vežimą į Ukrainą, nurodė, kad šiltų rūbų, pledų, miegmaišių ir kitų daiktų reikia „tūkstančiais tonų“.

„Pavyzdžiui, šiltų rūbų poreikis, kurio mūsų paprašė, yra 40 tūkstančių tonų. Tad mes skaičiuosime vilkikais, vešime į logistikos centrą. Padeda ir įmonės. Vilniuje antras vilkikas baigia prisipildyti, dar kokie trys laukia“, – tvirtino „Raudonojo kryžiaus“ atstovė.

Gyventojų šešiuose centruose šalies didmiesčiuose prašoma atnešti daiktų, reikalingų Ukrainos piliečiams, ieškant kur prisiglausti ar pasislėpti: antklodžių, pagalvių, patalynės, miegmaišių, paklotų, rankšluosčių, žiemos sezonui tinkamų šiltų drabužių ir batų.

L. Lesauskaitės teigimu, labai panaši situacija yra ir Kaune, Šiauliuose bei kituose didmiesčiuose.

Organizacija labai prašo aukoti tik naują, nedaug dėvėtą aprangą ar patalynę, rūšiuoti daiktus sudedant juos į atskirus maišus konkrečiai nurodant jų tipą, kiekį (batai, vyriškos, moteriškos striukės, kelnės, pledai ir pan).

Šalies gyventojai nuo sekmadienio vidurdienio gali aukoti daiktus Vilniuje prie „Avia Solutions Group“ arenos (Ozo g. 14, Vilnius), Kaune „Žalgirio“ arenos aikštelėje (Karaliaus Mindaugo pr. 50, įvažiavimas nuo senamiesčio), Klaipėdoje – Piliavietės aikštelėje (Pilies g. 4), Šiauliuose – Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16), „Cido“ arenoje Panevėžyje (Parko g. 12) bei Alytaus Sporto rūmuose (Naujoji g. 52).

Paramą daiktais šiuose surinkimo punktuose bus galima perduoti sekmadienį 12–20 val., pirmadienį ir antradienį 10–20 valandomis.

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį taip pat pranešė, kad į Ukrainą Lietuva siųs 30 vilkikų su medicinos priemonėmis, medikamentais.

Savo ruožtu įmonė „Deals On Wheals“ sekmadienį informavo suorganizavusi 12 mikroautobusų su būtiniausiais daiktais Rusijos užpultiems ukrainiečiams, o grįždami į Lietuvą automobiliai pavežės norinčius čia atvykti karo pabėgėlius – jų šiuo konvojumi galės parvykti iki 90-ies.

Konvojumi į savo šalį taip pat išvyko šeši ukrainiečiai, pasiryžę ginti tėvynę.

Į Ukrainą mikroautobusais iškeliavo humanitarinė pagalba – drabužiai, batai, specialūs apsauginiai akiniai, išorinės baterijos, kuras, pirmosios pagalbos rinkiniai, maistas, kuras, medikamentai, higienos priemonės ir daugelis kitų būtinų daiktų.

Šimtatūkstantines pajėgas pasienyje su Ukraina telkusi Rusija ketvirtadienį įsiveržė į ją, pradėdama plačią karinę operaciją visoje šalyje, naikindama infrastruktūrą, kuro atsargas, siekdama užimti didmiesčius. Pranešama apie kelis šimtus žuvusių ukrainiečių, tarp jų – dešimtys civilių, tūkstančius sužeistų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap