2021-02-28

VRK panaikino A. Guogos mandatą, Seime dirbs A. Skardžius

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino Seimo nario Antano Guogos mandatą, o jo vietą parlamente pripažino Artūrui Skardžiui.

A. Guoga penktadienį atvyko į VRK posėdį, kad perskaitytų pareiškimą, jog atsisako parlamentaro mandato laisva valia.

Įgaliojimų Seime jis neteks nuo šeštadienio, vasario 20 dienos.

„Sulaukiau labai gerbiamų žmonių prašymų, kad pasilikčiau ir tikrai buvo didelis noras pasilikti, bet tiesiog supratau, kad negali sėdėti ant visų kėdžių iškart“, – po VRK posėdžio žurnalistams sakė A. Guoga.

Jis neigė, kad pernai lapkritį tapęs parlamentaru toliau vadovavo savo verslui. Pasak A. Guogos, į verslą jis grįš nuo šeštadienio.

Jis teigė iš Seimo nutaręs pasitraukti, nes jame būdamas negalėjo padaryti tai, ko norėjo. Pasak politiko, darbas opozicijoje jo netenkino.

„Tiesiog yra kiti interesai, kurie nesuderinami. Čia nėra Europos Parlamentas, kur daug daugiau laisvės veikti yra. Noriu gerbti Konstituciją, nenoriu jos pažeisti, dėl to buvo tinkama atsitraukti ir užleisti kitiems“, – sakė politikas.

VRK sausį jau svarstė A. Guogos prašymą atsisakyti Seimo nario mandato, tačiau tuomet nepriėmė sprendimo nutraukti jo įgaliojimus, nes politikas neatvyko į posėdį. VRK nariai rėmėsi įstatymu, kad parlamentaras turi pats posėdyje perskaityti pareiškimą.

Prašymą dėl Seimo nario įgaliojimų nutraukimo nuo sausio 14 dienos A. Guoga VRK įteikė sausio 12 dieną. Jis tvirtino nebematąs galimybių su Darbo partija įgyvendinti rinkimų pažadų.

A. Guoga į Seimą pernai spalį išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą. 

Politikas tvirtino nežinąs savo likimo šioje partijoje. Jis neatmetė galimybės, kad Darbo partijos Etikos komisija ketina svarstyti jo elgesį.

„Tegu svarsto. Turbūt ir kvietė (atvykti į posėdį – BNS), bet aš nekreipiu dėmesio“, – tvirtino A. Guoga.

Jis sakė net pamiršęs, kad yra Darbo partijos narys, su jos lyderiu Viktoru Uspaskichu nebendraujantis.

„Nebendrauju, gal ryšys yra nutrūkęs, vibracijos nesutampa. Nemačiau gerų idėjų iš gerbiamo pirmininko“, – penktadienį kalbėjo A. Guoga.

Jis taip pat sakė neturįs planų artimiausiu metu dalyvauti politikoje, tačiau nesiryžo prognozuoti, ar kada nors nesugalvos grįžti.

„Politinė karjera dabar yra uždaryta“, – sakė A. Guoga.

Atsilaisvinus vietai parlamente VRK penktadienį patvirtino, kad Seimo nariu taps pirmas po brūkšnio Darbo partijos kandidatų sąraše likęs A. Skardžius.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė teigė, kad jis įgaliojimus Seime įgis, kai prisieks.

Tai padaryti A. Skardžius galės kovo 10 dieną, prasidėjus Seimo pavasario sesijai

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap