2021-10-23

Vyriausybė skyrė 100 tūkst. eurų Ispanijai ir Italijai

Antradienio vakarą, savo socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasidalino įrašu, kuriame teigiama, kad Vyriausybė planuoja padėti Italijai ir Ispanijai, kovojančiai su COVID-19. Planuojama, kad šios pagalbos vertė sieks 100 tūkstančių eurų. Per koronaviruso laikotarpį, Lietuvos Vyriausybė tokio pat dydžio paramą taip pat suteikė Kinijos Liaudies Respublikai.

Premjero tekstas:

,,Padėsime Italijai ir Ispanijai. Rytoj Vyriausybė planuoja priimti nutarimą ir skirti iš rezervo 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Italijai bei Ispanijai. Šalims, kurios kovos su koronavirusu fronte šiandien yra tikrai sunkioje ir sudėtingoje situacijoje.“

,,Tikiu, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą. Kovojant už gyvybes solidarumas su mūsų partneriais Europoje ir kitur yra labai svarbus. Už minėtas lėšas bus perkamos būtiniausios priemonės: apsauginiai skydeliai, respiratoriai, taip pat medicininė įranga, skirta kvėpavimo funkcijos palaikymui. Labai simboliška ir svarbu, jog visa tai – Lietuvoje pagaminta produkcija. Esame stiprūs, kai būnam kartu!“

Vyriausybė informuoja, kad atsižvelgus į 2020 metų kovo 30 dienos Italijos Respublikos ir Ispanijos Karalystės pagalbos prašymus  ir siekiant prisidėti prie COVID-19 pandemijos sukeltų padarinių šalinimo, balandžio 8 d. posėdyje nutarta iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo skirti šioms šalims 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai.

Išreiškiant solidarumą Albanijos žmonėms ir siekiant pagelbėti šaliai likviduoti žemės drebėjimo padarinius, iš Vyriausybės rezervo fondo Ministrų kabinetas humanitarinei pagalbai 2019 m. yra skyręs šiai šaliai 50 tūkst. eurų. Šiais metais Vyriausybė yra skyrusi 100 tūkst. eurų su COVID-19 epidemija kovojančiai Kinijos Liaudies Respublikai, 65 tūkst. eurų civilinės saugos tarptautinė pagalba skirta Kroatijai.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap