2022-01-21

Vyriausybė pritarė siūlymui riboti žmonių skaičių automobilyje

Karantino metu automobiliu galės vykti ne daugiau kaip du kartu negyvenantys žmonės, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Vyriausybė į karantino sąlygas įtraukė nuostatą, kad transporto priemonėse gali būti ne daugiau kaip du asmenys arba vieno namų ūkio gyventojai. Išimtis taikoma viešajam transportui ir automobiliams, kuriais vykstama į darbą.

Numatyta, kad į dviejų žmonių apribojimą neįskaičiuojamas vežimo paslaugas teikiantis vairuotojas.

Taip pat nuspręsta karantino metu nebeleisti teikti praktinio vairavimo mokymo. Vis dar galės vykti aviacijos bei jūrininkų mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai

Taip pat Vyriausybė trečiadienį nutarė nekeisti judėjimo ribojimų tarp miesto ir kaimo žiedinėse savivaldybėse.

„Gana gerai mažėjęs mobilumas šios savaitės pradžioje vėl šoktelėjo (…) Siūlyčiau susilaikyti nuo keitimų, kurie ženkliai paskatintų mobilumą, ypač švenčių dienomis, kai žmonių prašome likti namuose“, – pasitarime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pakeitimą dėl gyventojų judėjimo žiedinėse savivaldybėse Ministrų kabinetui siūlė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgusi į kontrolę keliuose vykdančios policijos iniciatyvą.

Policija teigė, kad daug miestų gyventojų susiję su rajonais ir atvirkščiai, taip pat tai bus prevencija kamščiams bei padės taupyti pareigūnų pajėgumus kontrolės metu. 

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija kartu su pasieniečiais, šauliais ir karo policininkais vykdo masinę judėjimo kontrolę.

Ji buvo vykdoma praėjusį savaitgalį, taip pat vykdoma nuo trečiadienio iki šios savaitės pabaigos, be kita ko, kontroliuoti judėjimą planuojama ir Naujųjų metų laikotarpiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap