2021-09-23

Vyriausybė apsisprendė: karantinas švelninamas, visų parduotuvių atidarymo dar teks palaukti

Vyriausybė trečiadienį išplėtė savivaldybių, kuriose bus taikomi švelnesni karantino ribojimai, sąrašą, taip pat leido laisviau vykdyti sporto, laisvalaikio ir pramogų veiklas, būrelius atvirose erdvėse. 

Ministrų kabinetas nusprendė, kad švelnesnes karantino režimo priemones galima įvesti savivaldybėse, kur dviejų savaičių naujų COVID-19 atvejų skaičius neviršija 300 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu nustatyta riba yra 200 atvejų. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtino, kad tai būtų daugiausia taikoma dėl švietimo srities atlaisvinimų.

Kartu nustatyta, jog jei per dvi savaites atvejų skaičius savivaldybėje nesumažės iki 200, ji būtų išbraukta iš švelnesnių ribojimų sąrašo.

„Tokiu atveju, savivaldybės būtų išbraukiamos iš sąrašo ir jos jau turėtų mokymo programą organizuoti su testavimu“, – sakė A. Dulkys.

Jo duomenimis, tokių savivaldybių yra 13.

Šiek tiek atlaisvinus reikalavimus savivaldybėms, švelnesni reikalavimai iš viso gali būti taikomi 49 savivaldybėse, tarp jų – Alytaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose bei rajonuose. 

Ministrų kabinetas leido sporto, laisvalaikio ir pramogų veiklas, taip pat vaikų ir suaugusių būrelius atvirose erdvėse 10-čiai asmenų – iki šiol kartu tai daryti galėjo tik penkių asmenų grupės. 

Neformalųjį ugdymą viduje leista vykdyti užtikrinant nebe 30 kv. metrų, o 20 kv. metrų ploto. 

Taip pat leista fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose visose savivaldybėse. Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, šis pakeitimas ypač aktualus Vilniuje dirbantiems mokslininkams. Mokiniams, besimokantiems pagal tarptautinio bakalaureato programą, leista vykdyti egzaminus grupėmis iki 5 mokinių, leisti praktiniai statutinių ir sveikatos specialistų mokymai. 

Nuspręsta, jog išimtis, kai atvykstantiems į Lietuvą nereikia turėti COVID-19 testo, gali būti taikomos asmenims, kuriems koronavirusas nustatytas ne anksčiausiai prieš 3 mėnesius, kaip yra dabar, bet ir prieš 6 mėnesius. Išankstinis testas būtų nereikalingas ir asmenims, atvykstantiems dėl humanitarinių priežasčių – tai taikoma baltarusiams.

Reaguojant į plintančias koronaviruso mutacijas, Vyriausybė nusprendė, kad išimtys, kai atvykusiems ekipažų ir įgulų nariams nereikia turėti neigiamo testo, taikomos tik tuomet, kai jie Lietuvoje būna trumpiau nei tris paras.

Vyriausybė taip pat leido per Lietuvos teritoriją tranzitiniais traukiniais vykti visiems užsieniečiams, ne tik Rusijos piliečiams, kaip yra šiuo metu.

Be atskirų leidimų į Lietuvą leista atvykti ir užsieniečiams aviacijos specialistams – jie galės dalyvauti mokymuose, kuriuos vykdo imituojamo skrydžio treniruoklius turinčios įstaigos.

Taip pat dėl susidarančių transporto spūsčių modernizuojamame Medininkų pasienio kontrolės punkte nuspręsta atverti dar kelis sienos perėjimo punktus: Tverečius–Vidžiai, Šumskas-Loša, Papelekis–Lentupis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap