2021-10-28

Tėvų dėmesiui – vaikai nuo pirmadienio galės sugrįžti į mokyklas

Pradinukų ugdymas nuo kito pirmadienio bus atnaujintas 45-iose savivaldybėse, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teiktuose pakeitimuose numatyta, jog šių savivaldybių įstaigose pradinukų ugdymas bus vykdomas mišriu būdu, užtikrinant ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas taisykles – asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Kontaktinis ugdymas bus atnaujintas šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilkaviškio rajono, Zarasų rajono.

Likusiose 15-oje savivaldybių bus tęsiamas nuotolinis ugdymas, eiti moksleiviams į klases čia bus leidžiama tik vykdant bandomuosius projektus, kai užtikrinamas mokyklose bendruomenės testavimas kaupinių metodu.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybės posėdyje trečiadienį teigė, jog skirtingi sprendimai savivaldybėms siūlomi dalyje jų stebint COVID-19 atvejų mažėjimą, t.y. švelninimus siūloma nustatyti „kai kuriose savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų“.

Taip pat minėtose 45-iose savivaldybėse leista bibliotekose ir skaityklose lankytis žmonėms ne daugiau kaip dviejų asmenų grupėmis, leista vykdyti vaikų neformalųjį ugdymą ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ne daugiau kaip penkiems asmenims, jei jiems užtikrinamas 30 kv. metrų plotas. 

Pasak ministro, „atsižvelgiant į tai, kad artėja brandos egzaminai“, šalies mokykloms taip pat bus leidžiama rengti konsultacijas kontaktiniu būdu ne daugiau kaip penkiems abiturientams.  

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, šios dvi savaitės iki Velykų bus „nemažas išbandymas“. Ji ragino savivaldybes neprarasti budrumo ir laikytis priemonių ir pasirūpinti, kad mokytojai reguliariai testuotųsi.

„Tikrai ne visus pedagogus turime paskiepytus ir būtų vėlgi didelis paraginimas kad prieš sugrįžtant į kontaktinį darbą tie testai būtų padaryti ir vėliau turėtumėme kalbėti, kad jie turėtų būti atliekami reguliariai, jei yra pasirinkimas nesiskiepyti. O savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija dabar yra prastesnė ir prastėjanti toliau, reikės ir papildomų saugumo priemonių“, – sakė ji.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, pradinukai, išskyrus keturias Vilniaus mokyklas, į klases neina nuo gruodžio vidurio iki šiol.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap