2021-10-19

Vyriausybei siūloma riboti keleivių skaičių automobilyje vykstant į kitą savivaldybę

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad nuo praėjusios savaitės vidurio uždraudus migraciją šalies viduje be būtinos priežasties, gyventojų mobilumas sumažėjęs ir tai veikia viruso plitimą.

„Laikas pernelyg trumpas, kad darytumėme kažkokias išvadas, bet akivaizdu, kad gyventojų mobilumas yra sumažėjęs ir tai davė nežymią, bet įtaką viruso plitimui Lietuvoje“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Bilotaitė.

Anot jos, remiantis šiais duomenimis, Valstybės ekstremalių situacijų komisijoje (VESK) priimtas sprendimas prašyti reguliarios informacijos apie karantino valdymo priemonių efektyvumą, ir tai leistų komisijai priimti tolesnius sprendimus „dėl situacijos sugriežtinimo arba atlaisvinimo“.

Anot jos, taip pat apsvarstytas klausimas, susijęs su asmenimis, atvykstančiais iš Jungtinės Karalystės sausumos keliais. Lietuva, kaip ir daugelis Europos šalių, nuo pirmadienio yra uždraudusi skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK) dėl čia užfiksuotos naujos koronaviruso atmainos.

„Pirmiausia aptarta situacija, kaip tai būtų kontroliuojama ir kaip tai būtų reguliuojama. Šiuo metu, dabartinė tvarka, jau ir dabar iš JK atvykstantiems asmenims teikia reikalavimą, kad jie turėtų pasidarę testą, o jei ne, turėtų būti saviizoliacijoje“, – sakė ministrė.

Anot jos, sutarta ir dėl tam tikrų Valstybės sienos apsaugos tarnybos kontrolės priemonių, kad pasieniečiai galėtų prašyti atvykstančiųjų pateikti COVID-19 testų rezultatus, detaliau tvarką turėtų pristatyti VSAT vadovas Renatas Požėla.

A. Bilotaitė taip pat tvirtino, kad vadinamoji „generalinė repeticija“ prieš šventes, kai pareigūnai savaitgalį griežčiau tikrino gyventojų judėjimą, pavyko, tačiau išryškėjus tam tikriems trūkumams, pateikti siūlymai Vyriausybei tikslinti karantino taisykles.

„Pirmiausia, tai yra klausimas susijęs su žmonių skaičiumi automobiliuose. Tai šiandien mes suformulavome siūlymą Vyriausybei, kad automobilyje turėtų būti ne daugiau kaip du žmonės arba vieno šeimos ūkio nariai. Kitas siūlymas susijęs su problemomis, kurios iškilo žiedinėse savivaldybėse“, – sakė A. Bilotaitė.

Anot jos, taip pat atsižvelgta į iššūkius dėl žmonių, kurie gyvena rajone, bet dirba mieste.

„Teikiame siūlymą koreguoti šitą tvarką, kad ateityje tai nebekeltų mums tokių iššūkių, kurie buvo šį savaitgalį“, – sakė ministrė

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap