2021-12-05

Žaliosios rodyklės grįžta į miestų gatves

 

Kol Vilnius dar tik atlieka vertinimus ir planuoja tam tikrose sankryžose grąžinti žaliąsias rodykles kiti miestai jau pilnu pajėgumu grąžina žaliąsias rodykles.

Pirmasis miestas Lietuvoje dar sausio viduryje Vyriausybei priėmus nutarimą grąžinti žaliąsias rodykles tapo Marijampolė. Marijampolėje beveik į visas sankryžas grąžintos iki šiol buvusios žalios rodyklės.

Antrasis pagal dydį Lietuvos miestas Kaunas taip pat palaipsniui grąžina rodykles, tačiau kaip teigia miesto atstovai žaliosios rodyklės tikrai nebus grąžintos į visas sankryžas, o tik į pačias svarbiausias, kuriose rodyklės padeda reguliuoti eismo srautus, mažina spūstis ir nekelia pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui.

Žaliąsias rodykles taip pat grąžino Alytus ir dar keli mažesnieji miestai.

Tuo tarpu Vilnius, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys dar tik planuoja grąžinti žaliąsias rodykles ir rengia sankryžų sąrašus, kuriose artimiausiu metu turėtų vėl atsirasti žaliosios rodyklės. Tačiau tai teigia bus padaryta tik tada, kai bus gautos teigiamos vertinimo išvados, jog rodykles tose vietose grąžinti saugu ir jos nekels pavojaus eismo saugumui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap