2021-12-05

Pristatyta nauja partija „Laisvė ir teisingumas“

 

Seimo rinkimams besiruošiantys Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas pristatė naujo politinio judėjimo pavadinimą, šūkį ir simboliką. 2020-ųjų rinkimuose jie ketina dalyvauti su partijos „Laisvė ir teisingumas“ vėliava.

Pranešta, kad partija vadinsis „Laisvė ir teisingumas“, o šūkis bus „Vienas už visus, visi už Lietuvą!“. Kaip kalbėjo R. Žemaitaitis, partijos pavadinimo trumpinys bus „LT“, taip atspindint viską, kas pagaminta Lietuvoje. Kol kas neatskleidžiama, kas vadovaus naujai politinei partijai ir kas bus pirmuoju numeriu rinkimų sąraše. Anot R. Žemaitaičio, tai paaiškės gegužės mėnesį.

„Po ilgų diskusijų, o suprantama, kad liberalūs asmenys ir liberalios partijos visada nori diskutuoti, ką mes pateikiame, yra bendra pozicija. Mes norime atstovauti konservatyvų liberalą, esame konservatyvi-liberali politinė jėga, kuri atstovaus ir centro bei dešinės politinių pažiūrų rinkėjus“, – spaudos konferencijoje teigė A. Zuokas. Kaip kalbėjo politikas, partija nori stiprinti viduriniąją klasę.

Jis pabrėžė, kad partijos pagrindinė vertybė ir asmens laisvė, bet apibrėžiama, kas žmogaus laisvė nėra begalinė. Anot A. Zuoko, esminė laisvės sąlyga yra atsakomybė savo bendruomenei, šaliai ir tvarkos bei teisingumo siekiui. Be to, kaip kalbėjo A. Zuokas, partija taip pat atsižvelgia į krikščioniškąsias vertybes.

R. Žemaitaitis sakė, kad dėl trumpinio „LT“ buvo sutarta vos susėdus tartis dėl naujos politinės partijos.

Apie tai, kad Seimo rinkimuose dalyvaus vienu sąrašu, R. Žemaitaitis, A. Paulauskas ir A. Zuokas pranešė dar lapkričio pabaigoje, netrukus po to, kai „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Žemaitaitis paskelbė kvietimą liberalioms jėgoms vienytis.

Tuomet politikai teigė, kad naujas politinis judėjimas vienys apie 11 tūkst. „tvarkiečių“, 5 tūkst. A. Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir apie 500 A. Paulausko politinio judėjimo narių. Lapkritį pasirašytame susitarime kalbama ir apie bendro rinkimų štabo sudarymą.

 

Šaltinis: www.lrt.lt

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap