2021-10-25

Žvilgtelkite, kaip pasaulis pasitinka naujuosius metus: kai kur susibūrimai, kitur šventė tik TV ekrane

Pasaulis ketvirtadienį pradėjo sutikinėti Naujuosius metus, bet kovos su pandemija priemonės varžo milijardų žmonių, nekantraujančių atsisveikinti su pandemijos aptemdytais 2020-aisiais, galimybes švęsti.

Po sunkių metų, per kuriuos nuo COVID-19 mirė mažiausiai 1,7 mln. žmonių, nauja infekcijos banga privertė sugrąžinti karantino priemones ir pratęsti 2020-ųjų tradiciją visus įvykius stebėti nuo sofos.

Nuo Sidnėjaus iki Romos fejerverkus, laužus ir pasirodymus teks stebėti per televiziją ar internetu. Žinoma, jei visi šie dalykai išvis nebuvo atšaukti.

Nekantriai laukiami 2021-ieji pirmiausia – 10 val. Grinvičo (12 val. Lietuvos) laiku – pasiekė Ramiojo vandenyno salų valstybes Kiribatį ir Samoa, o po 26 valandų naujus metus paskutinės pradės Haulando sala ir Beikerio sala, kurios abi yra negyvenamos.

Naujoji Zelandija tapo viena iš nedaugelio vietų, kur gyventojai Naujuosius galėjo sutikti ne stebėdami vaizdą ekranuose, mat šalyje viruso nebeaptinkama.

Oklando uosto krantinėje susirinkę tūkstančiai žmonių, kurių dauguma nedėvėjo kaukių, džiaugsmingai skaičiavo paskutines 2020-ųjų sekundes ir stebėjo, kaip 13 val. Lietuvos laiku nuo televizijos bokšto pasipylė fejerverkų salvės. Keli miestai irgi surengė fejerverkus, kurių metu metu galiojo nedideli suvaržymai.

Nors Ramiojo vandenyno salos išvengė sunkiausių pandemijos padarinių, dėl kelionių suvaržymų, komendanto valandų ir karantino priemonių Naujųjų metų išvakarės vis tiek atrodo kitaip.

Palmių juosiamame Taumeasinos kurorte netoli Samoa sostinės Apijos vadybininkas Tuiataga Nathanas Bucknallas (Tujataga Natanas Buknalas) džiaugėsi, kad svečių skaičius neribojamas, bet sakė, kad dėl paskelbtos ekstremalios padėties „nuo 23 val. nebegalime tiekti alkoholio“.

Didžiausiame Australijos mieste Sidnėjuje pirotechnikai tradiciškai rengia įspūdingą fejerverką virš uosto, bet žiūrovų tame rajone bus nedaug.

Planų leisti minioms stebėti fejerverką buvo atsisakyta išaiškinus naują COVID-19 židinį, su kuriuo siejama apie 150 užsikrėtimo atvejų. Dėl šio židinio taip pat buvo griežtai apribotos kelionės į Sidnėjų ir iš jo.

Atmestas net pasiūlymas vietoje nesamų turistų į uosto rajoną įleisti 5 tūkst. kovos su pandemija fronto linijos darbuotojų, taip simboliškai pasakant jiems „ačiū“.

Dauguma Sidnėjaus gyventojų paprasčiausiai stebės fejerverką per televiziją, iš namų, į kuriuos galės pasikviesti ne daugiau penkių svečių.

Italijos sostinė rengia panašią transliaciją milžiniškam laužui Didžiajame cirke – senovės Romos stadione. Taip pat rengiama dviejų valandų trukmės programa su artistų pasirodymais ir garsių miesto vietų vaizdais.

Italijoje, kur šokiruojantys improvizuotų lavoninių ir išsekusių medikų vaizdai privertė pasaulį suvokti krizės rimtumą, įvestas karantinas iki sausio 7 dienos, galioja komendanto valanda nuo 22 valandos.

Nuo Prancūzijos iki Latvijos ir Brazilijos policija ir, kai kuriais atvejais, kariuomenė turi užtikrinti naktinės komendanto valandos ar didelių susibūrimų draudimo laikymąsi.

Pandemijos smarkiai paveiktame Londone 74 metų amerikiečių dainininkė ir dainų kūrėja Patti Smith (Pati Smit) Pikadilio aikštėje pasitikdama Naujuosius pagerbs nuo COVID-19 mirusius Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojus. Renginys bus transliuojamas per „YouTube“.

Susibūrimai

Dubajuje, nepaisant daugybės naujų užsikrėtimo atvejų, tūkstančiai žmonių turėtų susirinkti stebėti fejerverko ir lazerių šou prie aukščiausio pasaulio dangoraižio „Burj Khalifa“.

Visi renginyje dalyvausiantys – viešose vietose, viešbučiuose ar restoranuose – žmonės turės dėvėti kaukes ir užsiregistruoti QR kodais.

Po milžiniško rugpjūčio 4-osios sprogimo uoste dar neatsigavusiame Beirute pareigūnai taip pat netaikys griežtų suvaržymų. Naktinės komendanto valandos pradžia nukelta į 3 val., barai, restoranai ir naktiniai klubai vėl atidaryti ir kviečia dalyvauti didelėse Naujųjų metų sutikimo šventėse.

Socialinės žiniasklaidos tinklus jau užplūdo vaizdai iš sausakimšų klubų ir restoranų, o valdžia įspėjo, kad po švenčių karantinas gali būti sugrąžintas.

Daug kas nuogąstauja dėl tokių „pagirių“ po Naujųjų, be to, esama grėsmingų ženklų, kad dėl naujų viruso atmainų ateinantys mėnesiai gali būti dar sunkesni.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį sveikindama šalies gyventojus su Naujaisiais metais įspėjo, kad „istorinė“ koronaviruso krizė tęsis ir 2021-aisiais, nors vakcinos suteikia tam tikrų vilčių.

Brazilijoje, kur užregistruotas mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius – daugiau kaip 193 tūkst. – yra antras pagal dydį pasaulyje, sunerimę medikai laukia naujos užsikrėtimų bangos.

Pastarosiomis dienomis socialinėje žiniasklaidoje pasirodė daug vaizdų, kaip žmonės be kaukių linksminasi mieste, o televizijos net tiesiogiai transliavo, kaip policija uždaro lankytojų pilnus barus.

„Pandemijos pikas buvo nuo gegužės iki liepos, kuomet nebuvo didelio judėjimo, o mes labiau rūpinomės savimi. Dabar yra daug [ligos] atvejų, o žmonės elgiasi taip, tarsi pandemijos nebūtų“, – sakė San Paulo universiteto mikrobiologas Luizas Gustavo de Almeida (Luišas Gustavu de Almeida).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap